Jesteśmy rodziną z Warszawy. Lubimy jeździć na wycieczki po Polsce i wyjazdy zagraniczne. Jeszcze jako para (zanim Czesio pojawił się na świecie) postanowiliśmy odwiedzić wspólnie wszystkie miasta wojewódzkie w Polsce (został nam Szczecin i Zielona Góra). Po narodzinach Czesia zaczęliśmy podróżować jeszcze więcej, tym bardziej że dzieci do 2 lat mają darmowe bilety lotnicze!

Od pewnego czasu zaczęliśmy dokładnie opisywać odwiedzane miejsca – przede wszystkim muzea. Znajomi zaczęli nas pytać, gdzie warto spędzić czas, co zobaczyć, gdzie wyjechać.

Nasze zainteresowania podróżnicze są dość specyficzne – nie przepadamy za chodzeniem po górach, leżeniem na plaży przez cały dzień czy odpoczywaniem nad basenem na all inclusive. To co nas najbardziej kręci to muzea, pomniki, budowle i inne obiekty historyczne.

Założyliśmy bloga dla takich ludzi jak my. Oprócz integrowania osób zwiedzających indywidualnie chcemy też współpracować z obiektami muzealnymi, biurami podróży, pilotami i przewodnikami tworząc razem wartościowe treści.

Czesio

Najmłodszy w naszym młodym, dynamicznym zespole. Zwiedził mnóstwo muzeów, bo nie mieliśmy go z kim zostawić. Pierwszy raz był chyba w Muzeum Narodowym (wszystko przespał). Z Luwru i Muzeów Watykańskich nic nie pamięta – siedział sobie w nosidle i nie do końca ogarniał co się dzieje. Pierwsze świadome zwiedzanie w jego życiu to Muzeum Czartoryskich w Puławach – akurat kupiliśmy mu własny aparat fotograficzny, więc był podekscytowany i ciągle robił zdjęcia. Teraz chętniej chodzi do muzeów niż na zakupy do centrów handlowych. Najlepiej, jeśli na wystawie jest coś związanego z pociągami, bo to jego największa pasja. Jak dorośnie chce być maszynistą.

Maciek

Przy okazji każdej podróży staram się zobaczyć muzeum archeologiczne albo jakiś obiekt związany z archeologią. Widziałem świątynie megalityczne na Malcie, pałace w Knossos na Krecie, Koloseum, Muzeum Narodowe w Nikozji. Kiedyś miałem nawet darmowy wstęp do Państwowego Muzeum Archeologicznego w Warszawie jako student, ale przepadło mi jakieś 15 lat temu. Przez ponad 7 lat pracowałem w biurze podróży specjalizującym się w turystyce młodzieżowej. W 2020 roku polubiłem skanseny, co jest o tyle zaskakujące, że na studiach nie znosiłem wszystkiego, co związane z etnografią. W 2021 roku zacząłem oceniać wszystkie odwiedzane muzea na mapach Google i dodawać fotorelacje na moim profilu na Facebooku.

Magda

Od zawsze lubiłam się uczyć, a regularne wizyty w muzeach w tym zdecydowanie pomagają. Z wykształcenia dziennikarka i internacjolożka, z zamiłowania – badaczka wizerunku Baracka Obamy, na co dzień zajmuję się digital marketingiem. Moje ulubione muzeum na świecie to National Museum of African American History and Culture – ze względu na zainteresowania naukowe, a w Polsce, ze względu na historię rodzinną – Fabryka ‘Emalia’ Oskara Schindlera.

Jestem też wielką fanką muzealnych sklepów z pamiątkami – zwiedzam je równie uważnie, co wystawy.